شیوه های جلب و جذب مشارکت های مردمی

  
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور از ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی که در این بخش فعالیت می‌کردند، آغاز به کار کرد.                                                

سازمان بهزیستی، برای کمک به حداقل هزینه زندگی افراد و خانواده‏های نیازمند و بی‏سرپرست، و ایجاد زمینه‏های مناسب برای خودکفایی آنان برنامه ریزی‏های وسیعی صورت می‏دهد
در شرایط کنونی سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک واحد بزرگ اجتماعی با بیش از سی سال ارایه خدمات، با حجم قابل توجهی از معلولان و اقشار آسیب‏پذیر جامعه رو به روست که پاسخگویی به نیازهای مختلف این عزیزان، دستگاه مذکور را در شرایطی بسیار حسّاس قرارداده است. لذا این اداره درنظر دارد از مشارکتهای مادی و معنوی ، فکری و اجتماعی و فرهنگی و ... افراد خیر و داوطلبین متخصص در رشته های مختلف درمانی ، پزشکی ، مهندسی ، آموزشی و فنی – حرفه ای بهره مند گردد.

شیوه های مشارکت :

جلب و جذب کمکهای نقدی – غیرنقدی :

مشارکتهای نقدی وغیرنقدی همشهریان عزیز در قالب تامین کمک هزینه مسکن ، جهیزیه و ازدواج ، دارو و درمان ، اشتغال ، تحصیل و معیشت خانواده های نیازمند هزینه می‌گردد.

 
 

زائرین محترمی که به مکه معظمه ، عتبات عالیات و ... عازم می‌گردند می‌توانند بخشی از هزینه های غیرمتعارف خود را به حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان به منظور حمایت و مساعدت از خانواده های نیازمند اختصاص دهند.

 

 
 

 

 


مشارکت خدماتی و داوطلبانه :

خیرین جامعه ، جامعه پزشکان ، گروه نظام مهندسی ، گروه آموزشی فرهنگی ، فنی – حرفه ای و سایر داوطلبان و همیاران عزیز که در این امر خیر شرکت می‌کنند با انجام کار داوطلبانه و انسان دوستانه بدون چشم داشت مادی و به دور از ملاحظات سیاسی ، مدنی ، نژادی و مذهبی بطور مستمر یا مقطعی با ابتکار و برخورداری از توانمندی های فردی به صورت کارامد و همیار اداره کل بهزیستی استان می باشند.

طرح های دفتر مشارکتهای مردمی :

طرح حامی :

در این طرح فرزندان تحت پوشش  در سنین متفاوت (تولد تا 18 سالگی ) توسط افراد خیرخواه ، درزمینه های تحصیلی ، درمانی ، معیشتی و ... پذیرش شده و ماهیانه مبلغی را به شماره حساب آنان واریز می نمایند.

طرح شکرانه سلامت (حقوق بگیران) :

در این طرح کارکنان ادارات و سازمانهای گوناگون از طریق اهداء 4 رقم آخر فیش حقوقی و یا رقمهای مربوطه و از طریق حوزه های مالی ادارات متبوع نسبت به جمع بندی و واریز به شماره حساب مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی اقدام می‌نمایند.

 

طرح ضیافت مهربانی :

همه ساله به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان ، در کلیه پایگاههای اداره کل بهزیستی و شهرستانهای تابعه استان با نیت همدلی و همدردی و مساعدت به نیازمندان جامعه هدف بهزیستی اجرا می گردد لذا پس از جمع آوری مبالغ مورد نظر درجهت رفع مشکلات مددجویان به آنان پرداخت می گردد.

طرح جمع آوری زکات فطریه :

این طرح در پایان ماه مبارک رمضان ، درکلیه پایگاههای اداره کل بهزیستی و شهرستانهای تابعه استان با نیت همدلی و همدردی و مساعدت به نیازمندان جامعه هدف بهزیستی اجرا می‌گردد لذا پس از جمع آوری، مبالغ مورد نظر درجهت رفع مشکلات مددجویان به آنان پرداخت می‌گردد.

طرح بیمه آتیه فرزندان بهزیستی :

در این طرح فرزندان تحت پوشش از تولد تا 18 سالگی تحت پوشش بیمه عمر و پس انداز توسط افراد خیر قرار می‌گیرند.

همچنین خیرین محترم با تحت پوشش قرار دادن کودکان بی سرپرست ، از تخفیفات ویژه بیمه ای و امکان خرید بیمه نامه زندگی با شرایط خاص برخوردار خواهند شد و از مزایای آن مانند پوشش امراض خاص و پوشش از کار افتادگی بهره مند خواهند شد.

وقف :

وقف (صلح ) یکی از برترین و پردوام ترین مظاهر احسان و نیکوکاری به مردم و خدمت به همنوعان و کمک به مصالح جامعه و تنظیم امور اجتماعی و اقتصادی است .

صلح یا وقف می‌تواند در قالب زمین ، باغ ، آپارتمان ، مغازه و ... توسط فرد خیر با نیت خاص یا عام به بهزیستی اهدا گردد.

به اطلاع همشهریان عزیز می رساند اداره کل بهزیستی استان قزوین آماده دریافت هرگونه هزینه های مربوط به تاج گل ، مراسم بزرگداشت ، عزاداریها و ... جهت حمایت از خانواده های نیازمند ، کودکان بی سرپرست ، سالمندان و معلولین می باشد.

 
  

 

 

 

 
 

شماره تماس دفتر مشارکتهای مردمی  : (028) 33240366

شماره حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی استان قزوین/ نزد بانک توسعه تعاون

5029081015702620

سامانه دریافت کمکهای مردمی (پرداخت با موبایل )

#1400009*4*733*

 
 

 
پیوند ها
آمار سایت
تعداد بازدیدکنندگان کنونی: 1
تعداد کل بازدید کنندگان: 206015